Divendres 2 de Setembre

  • 19:00h Repic de festa major (Esglesia Major)
  • 19:30h Seguici Inaugural
    Colla de Gengants i Capgrossos, Arrels de Barri, Cola Vella de Diables, Colla de Grallers, Colla de Trabucaires, Colla de Draconaires, Colla de Castellers.
  • 20:30h Pregó de festa major (a carrec d’Antoni Antonijoan a la Plaça de la Vila)
  • 21:30h Recepció oficial a les entitats ciutadanes. Inauguració exposició Ricard Rex, un pintor de Santa Coloma al museu Torre Balldovina
  • 22:00h Concert de cloenda del Cortocircuit (Can Mariner)
  • 23:00h Ball (Plaça de la Vila)
  • 23:00h Concert: Moncho + Amanda (Plaça del Rellotge)
  • 23:00h FISC-Sintonitzza FM 2005: Cycle + Fanta + Tokio Sex Destruction (Parc Europa)
  • 24:00h Jazz: Jordi Bonell Trio (Museu Torre Balldovina)

Dissabte 3 de Setembre

  • 12:00h Animació Infantil (Plaça de la Vila)
  • 13:00h Inauguració exposició: L’enigma dels ibers (Can Sisteré)
  • 17:30h Revista per a la grent gran: Cotton ballet(acrobacies), Mayte Carreras(vedette), Sam(cantant), Ballet Mil.lenium (Can Mariner)
  • 18:00h Trobada castellera (Plaça de la vila)
  • 20:00h Break Dance (Can Sisteré)
  • 20:00h Concert-Audició de sardanes (Plç. Vila)
  • 21:30h Don Quixot Ballet (Teatre Sagarra)
  • 21:30h Anunci del Correfoc
  • 22:00h Correfoc de Festa Major (Recorregut: Mercat Sagarra, Av.Generalitat,Plaça de la Vila, Llorenç Serra, Francesc Macià, Parc Europa.
  • 23:00h FISC – Sintonizza FM2005: La excepcion + Sofas Martinez + La familia rústika (parc Europa)
  • 23:00h Revista musical “Addictes al music-hall” (Plç. Rellotge)
  • 23:00h Folk SC: Pocasolfa + Amanida Folk (Museu Torre Balldovina)
  • 23:30h Disco Stand up (Can Sisteré)
  • 24:00h Ball amb l’Orquestra Cimarrón (plç. Vila)

Diumenge 4 de Setembre

  • 10:00h Marató fotogràfica (Plç. Vila)
  • 10:30h Trobada de puntaires (Can Sisteré)
  • 11:00h Posa’m un suc: Ludoteca mobil. Jocs gegants, pard d’atraccions. (parc Europa)
  • 11:00h Exposició de pintures d’Els Coloristes (Plç Manent)
  • 12:00h Migada Popular (Parc Europa)
  • 15:00h Fideuà Popular (Lleres del riu Besòs)
  • 18:00h Ball per a la gent gran (Can Mariner)
  • 19:30h Concert Juvenil: Macedònia (Parc Europa)
  • 19:00h Festival de Jotes (Plç Vila)
  • 22:00h Nit de sevillanes: Guadaljarafe + Brisa de marisma + Tierra del sur (Plç. del Rellotge)
  • 22:30h Gran Cantada d’havaneres (plç. Vila)

Dilluns 5 de Setembre

  • 12:00h Animació infantil: Pep Lopez (Plç. Vila)
  • 17:30h Teatre “Els joves de la 3a edat” (Can Mariner)
  • 19:00h Ballada de sardanes (Can Sisteré)
  • 19:00h Espectacle folkloric ADIFOLK (Teatre Sagarra)
  • 22:30h Espectacle piromusical (Parc Europa)
  • 23:00h Concert: Rojas (Parc Europa)
  • 23:00h Fi de Festa: Muchachito Bombo Infierno + Maguilaz + La Kinky Beat (Plç Vila)

Esports
Divendres 2 de Setembre

  • Tarda Torneig de Tennis Torribera (Complex esportiu torribera, fins el diumenge 4)
  • 21:30h Concurs d’escacs de partides ràpides a 5′ (Local la colmena)

Dissabte 3 de Setembre

  • Tot el dia Torneig de Futbol Sala Torribera (Complex Esportiu Torribera)
  • 10:00h 4art Campionat d’Escacs al carrer (Plç. Vila)
  • 10:00h 4art Torneig de Radiocontrol de Festa Major (Parc Moragues)
  • 10:00h Jornada de portes obertes al Centre Esportiu Raval (Centre esportiu Raval)
  • 10:00h Trobada a Can Zam de vaixells de modelisme
  • 10:00h Torneig de Billar a l’americana, a tres bandes (Local la colomenca)
  • 10:30h Masterclass d’espinning (Centre esportiu Raval)
  • 17:00h Torneig Voleibol Festa Major (Pavelló La Bastida)
  • 19:00h Torneig d’Escacs per parelles (Local La colomenca)

Diumenge 4 de Setembre

  • 10:00h 3er Trofeu Urruti Triangular de futbol sala (Pavelló nou)
  • 10:00h Duatló Torribera (Recinte Torribera)
  • 10:00h Cursa popular Respira salut ’05 (Complex Esportiu Can Zam)
  • 10:00h Tirada de tir amb arc (Torribera)
  • 10:00h Torneig de Billar a l’americana, a tres bandes (Local la colomenca)
  • 10:30h Cursa ciclista de Festa Major (Circuit: av.Generalitat, Llorenç Serra, av. Santa Coloma)
  • 10:30h Torneig escolar comarcal d’escacs (Local La colomenca)

Hay un resumen de todos los eventos de las fiestas de Santa Coloma de Gramenet haciendo clic en “Leer Mas”.

Felices Fiestas Colomenses!!!

https://i0.wp.com/www.santako.com/wp-content/uploads/2015/07/cartell_festamajor2005.jpg?fit=300%2C399https://i0.wp.com/www.santako.com/wp-content/uploads/2015/07/cartell_festamajor2005.jpg?resize=150%2C150adminGeneralDivendres 2 de Setembre19:00h Repic de festa major (Esglesia Major)19:30h Seguici InauguralColla de Gengants i Capgrossos, Arrels de Barri, Cola Vella de Diables, Colla de Grallers, Colla de Trabucaires, Colla de Draconaires, Colla de Castellers.20:30h Pregó de festa major (a carrec d'Antoni Antonijoan a la Plaça de la Vila)21:30h...Santa Coloma de Gramenet